Projektowanie i zakładanie ogrodów Kłodzko

 

PROJEKTOWANIE I ZAKŁADANIE OGRODÓW

Dobrze przemyślany i zaplanowany ogród jest nie tylko estetyczną i atrakcyjną ozdobą, ale również miejscem wypoczynku od codziennego zgiełku. Pracując nad projektem dążymy do tego, aby ogród łączył w sobie piękno i funkcjonalność, odpowiadając jednocześnie na potrzeby klienta.

Projektowanie jest bardzo ważnym etapem rozwoju ogrodu. Dobrze przygotowany plan jest bazą wyjściową, na której opierać będziemy dalsze prace. Pozwala oszacować koszty oraz rozłożyć prace w najdogodniejszy dla nas sposób.

Oczywiście, podczas realizacji, projekt może ulec delikatnym zmianom i poprawkom, jednak ważne jest, aby już na tym etapie określić, czego oczekujemy od naszego zakątka zieleni. Czy ma być rekreacyjny, przeznaczony do zabaw z dziećmi, czy może raczej ozdobny, reprezentacyjny? A może jedno i drugie? Czy chcemy w nim jedynie wypoczywać, czy relaksujemy się dokonując w nim niewielkich prac?

Już we wstępnych rozmowach z klientami dokładnie zapoznajemy się z oczekiwaniami i wymaganiami, a przy wizytach plenerowych sprawdzamy wszelkie aspekty, mogące mieć znaczenie przy wyborze i nasadzeniach szaty roślinnej: poziom nasłonecznienia, warunki klimatyczne, położenie ogrodu, rodzaj i wilgotność gleby itp.

 Plany tworzymy w oparciu o praktyczne doświadczenie. Nasze projekty są ciekawe pod względem estetycznym, spójne i dobrze przemyślane technicznie. Wszelkie zastosowane materiały i środki są dostosowane do upodobań, oczekiwań i możliwości naszych klientów. Posiadamy maszyny, narzędzia, wiedzę i doświadczenie, aby w profesjonalny sposób wykonać wszystkie prace związane z przygotowaniem, założeniem a następnie pielęgnacją ogrodu.

Tworzenie ogrodów jest naszą pasją, dobro i zadowolenie klienta najwyższą wartością!!!

PIELĘGNACJA OGRODÓW

Zadbamy o to, aby ogród wyglądał doskonale przez cały rok. Zajmiemy się wszelkimi niezbędnymi pracami ogrodniczymi podczas gdy Ty możesz po prostu cieszyć się pięknem swojego ogrodu. Przycinanie, nasadzenia, nawożenie, koszenie, podlewanie - zleć to nam! 

Jako profesjonaliści dbamy o to, aby zapewnić ogrodom jak najlepszą opiekę. Cały sezon prowadzimy te prace, które są niezbędne, do uzyskania optymalnego wyglądu. Dokładamy wszelkich starań, aby poziom Państwa zadowolenia z ogrodu był na najwyższym poziomie. Posiadamy grono zadowolonych klientów, z którymi współpracujemy od lat, nowym służymy pomocą. Opiekujemy się większością ogrodów, które wykonaliśmy. 

Wiosenne opryski i cięcia roślin owocowych, wertykulacja trawnika po zimowym lenistwie czy oczyszczanie rabat z ubiegłorocznych liści – tak zaczynamy. Później nawozimy i chronimy rośliny przed szkodnikami, stosując w zależności od preferencji klientów środki chemiczne bądź naturalne. Przygotowujemy glebę do wysiewu, przycinamy rośliny, kosimy trawniki, czyścimy oczka wodne, stawy i strumienia, dbamy o jakość i funkcjonalność systemów nawodnienia.

Wykonujemy też  prace doraźne, w zależności od potrzeb klienta przygotowujemy glebę, prowadzimy prace porządkowe, uprzątamy teren, tniemy i rąbiemy drewno. Kończymy sezon okrywając rośliny na zimę, i ciesząc się z dobrze,  wykonanej pracy.

WODA W OGRODZIE

Ciekawie zaaranżowane elementy wodne stanowią niewątpliwą ozdobę każdego ogrodu. Kaskady, oczka wodne, strumienie czy wodospady nadają miejscu niepowtarzalny charakter, powodując, że niezależnie od pory dnia możesz na nowo odkrywać tajemnice Twojego ogrodu.

Woda w ogrodzie pozytywnie wpływa na jego wygląd. Ożywia, urozmaica ogród, tworząc swego rodzaju specyficzny mikroklimat. Oczka wodne i strumienie posiadają walory estetyczne,  staramy się stworzyć je tak, aby wyglądały jak najbardziej naturalnie, wpisując się w otoczenie. Po jakimś czasie takie zbiorniki wodne zaczynają żyć własnym życiem, znakomicie urozmaicając nasz zielony zakątek.

Systemy nawodnieniowe czy nawadnianie kropelkowe są natomiast praktycznym i wartościowym uzupełnieniem terenu zieleni: trawnika bądź rabat. Automatycznie sterowane, dostosowane do potrzeb i wymagań naszego ogrodu zapewniają odpowiednią dawkę ożywczej wody wtedy, kiedy jest to najbardziej potrzebne. Nie musisz się już martwić podlewaniem, my zrobimy to za ciebie! W naszych systemach stosujemy sprawdzone rozwiązania i materiały najlepszych producentów. Uzyskujemy dzięki temu najwyższą jakość wykonanych prac.

ARCHITEKTURA OGRODOWA

Zajmujemy się również architekturą ogrodową w rozmaitej postaci. Pracujemy w drewnie, w kamieniu, mamy świeże pomysły i sprawdzone rozwiązania

Tworzymy altany, pergole, wiaty, tarasy, które z pewnością urozmaicą ogród, łącząc cechy funkcjonalne z estetycznymi.

KAMIEŃ W OGRODZIE

Kamień jako naturalny materiał jest doskonałym sprzymierzeńcem w tworzeniu ciekawych rozwiązań koncepcyjnych w ogrodzie.  Tworzymy ścieżki z kamienia, z kostki, obrzeża, murki z kamienia, murki oporowe, ogrodzenia systemowe. Kamień stosujemy również jako element ozdobny, wykończeniowy na zagospodarowanych rabatach.